Aktualności

Odszkodowania za niedogodności spowodowane mieszkaniem w strefie lotniska.

Zgodnie z Uchwałą Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku możliwe jest ubieganie się o odszkodowanie za mieszkanie w strefie lotniska. Ze składaniem wniosków trzeba się jednak śpieszyć, bowiem termin ich składania upływa 26 marca 2018r.

Odszkodowanie za mieszkanie w strefie lotniska to nic innego, jak odszkodowanie za spadek wartości nieruchomości. Na podstawie podobnych spraw z innych miast Polski zauważyć można, że przyznawane kwoty wahają się od 7 do nawet 15 procent wartości nieruchomości, a ponadto z tego samego tytułu można ubiegać się o zwrot wydatków poniesionych na wyciszenie budynków.

Proces ubiegania się o odszkodowanie rozpoczyna się od złożenia wniosku bezpośrednio do lotniska albo też wystąpienia z powództwem do sądu. Następnie zlecana jest ekspertyza mająca na celu zbadanie czy normy hałasu są przekroczone. Możliwe jest również polubowne załatwienie sprawy poprzez zawarcie ugody. Wszelkie koszty związane z procesem odszkodowawczym ponosi zarządca lotniska.

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości położonej na obszarze ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego w Gdańsku Konsorcjum Radców Prawnych TRITUM LEGAL oferuje pełną obsługę prawną w zakresie procesu odszkodowawczego.

Chcesz się dowiedzieć, czy Twoja nieruchomość znajduje się w strefie lotniska skontaktuj się z nami.

Jeżeli Ty lub twoja firma boryka się z zagadnieniami natury prawnej skontaktuj się z nami już dziś i umów na spotkanie lub bezpłatną konsultację z naszymi prawnikami

Kontakt